Tour de France 2019

Tour de France 2019 online, live, mapa, výsledky, etapy



Start letošního, již 106. ročníku nejslavnějšího cyklistického etapového závodu - Tour de France, který je součástí Grand Tour, se uskuteční v sobotu 6.července 2019. Letošní ročník Tour de France začíná v belgickém Bruselu klasickou etapou a pokračuje po dobu tří týdnů až do neděle 28.července, kdy bude tradiční cíl na Champs-Elysées v Paříži. Mezitím závodníci překonají během 21 etap 3460 km, které rozdělí tradiční 2 volné dny. Na závodníky čeká 1 individuální časovka, 1 teamová časovka a 6 náročných horských etap.


Přehled jednotlivých etap:
1.etapa - sobota 6.července
2.etapa - neděle 7.července
3.etapa - pondělí 8.července
4.etapa - úterý 9.července
5.etapa - středa 10.července
6.etapa - čtvrtek 11.července
7.etapa - pátek 12.července
8.etapa - sobota 13.července
9.etapa - neděle 14.července
10.etapa - ponělí 15.července
volný den - úterý 16.července
11.etapa - středa 17.července
12.etapa - čtvrtek 18.července
13.etapa - pátek 19.července
14.etapa - sobota 20.července
15.etapa - neděle 21.července
volný den - pondělí 22.července
16.etapa - úterý 23.července
17.etapa - středa 24.července
18.etapa - čtvrtek 25.července
19.etapa - pátek 26.července
20.etapa - sobota 27.července
21.etapa - neděle 28.července

Tour de France 2019 mapa

Mapa závodu Tour de France 2019



Výsledky 21.etapy Tour de France 2019

AUS  1  EWAN, Caleb (LOTTO SOUDAL)                             3:04:08
NED  2  GROENEWEGEN, Dylan (JUMBO - VISMA)                     
ITA  3  BONIFAZIO, Niccolo (TOTAL DIRECT ENERGIE)              
ARG  4  RICHEZE, Maximiliano Ariel (DECEUNINCK - QUICK-STEP)   
NOR  5  BOASSON HAGEN, Edvald (DIMENSION DATA)                 
GER  6  GREIPEL, André (ARKEA - SAMSIC)                        
ITA  7  TRENTIN, Matteo (MITCHELTON - SCOTT)                   
BEL  8  STUYVEN, Jasper (TREK - SEGAFREDO)                     
GER  9  ARNDT, Nikias (SUNWEB)                                 
SVK  10 SAGAN, Peter (BORA - HANSGROHE)                        
ITA  11 COLBRELLI, Sonny (BAHRAIN - MERIDA)                    
AUT  12 HALLER, Marco (KATUSHA ALPECIN)                        
ITA  13 PASQUALON, Andrea (WANTY - GOBERT CYCLING)             
FRA  14 SIMON, Julien (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS)             
CAN  15 HOULE, Hugo (ASTANA PRO)                               
BEL  16 DEBUSSCHERE, Jens (KATUSHA ALPECIN)                    
ESP  17 VALVERDE, Alejandro (MOVISTAR)                         
ITA  18 VIVIANI, Elia (DECEUNINCK - QUICK-STEP)                
FRA  19 BONNET, William (GROUPAMA - FDJ)                       
NOR  20 BYSTROM, Sven Erik (UAE TEAM EMIRATES)                 
ESP  21 GARCIA CORTINA, Ivan (BAHRAIN - MERIDA)                
FRA  22 MARTIN, Guillaume (WANTY - GOBERT CYCLING)             
LAT  23 SKUJINS, Toms (TREK - SEGAFREDO)                       
BEL  24 BACKAERT, Frederik (WANTY - GOBERT CYCLING)            
SUI  25 KÜNG, Stefan (GROUPAMA - FDJ)                          
FRA  26 PERICHON, Pierre Luc (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS)      
NED  27 TEUNISSEN, Mike (JUMBO - VISMA)                        
AUS  28 MATTHEWS, Michael (SUNWEB)                             
COL  29 BERNAL GOMEZ, Egan Arley (INEOS)                       
GBR  30 THOMAS, Geraint (INEOS)                                
ESP  31 CASTROVIEJO, Nicolás Jonathan (INEOS)                  
NED  32 DE KORT, Koen (TREK - SEGAFREDO)                       
DEN  33 MORKOV, Michael (DECEUNINCK - QUICK-STEP)              
BEL  34 MEURISSE, Xandro (WANTY - GOBERT CYCLING)              
NED  35 LANGEVELD, Sebastian (EF EDUCATION FIRST)              
NED  36 KRUIJSWIJK, Steven (JUMBO - VISMA)                     
ESP  37 IZAGIRRE INSAUSTI, Gorka (ASTANA PRO)                  
COL  38 QUINTANA, Nairo (MOVISTAR)                             
AUS  39 CLARKE, Simon (EF EDUCATION FIRST)                     
COL  40 URAN, Rigoberto (EF EDUCATION FIRST)                   

Konečné pořadí
COL  1  BERNAL GOMEZ, Egan Arley (INEOS)                82:57:00
GBR  2  THOMAS, Geraint (INEOS)                          +  1:11
NED  3  KRUIJSWIJK, Steven (JUMBO - VISMA)               +  1:31
GER  4  BUCHMANN, Emanuel (BORA - HANSGROHE)             +  1:56
FRA  5  ALAPHILIPPE, Julian (DECEUNINCK - QUICK-STEP)    +  4:05
ESP  6  LANDA MEANA, Mikel (MOVISTAR)                    +  4:23
COL  7  URAN, Rigoberto (EF EDUCATION FIRST)             +  5:15
COL  8  QUINTANA, Nairo (MOVISTAR)                       +  5:30
ESP  9  VALVERDE, Alejandro (MOVISTAR)                   +  6:12
FRA  10 BARGUIL, Warren (ARKEA - SAMSIC)                 +  7:32
AUS  11 PORTE, Richie (TREK - SEGAFREDO)                 + 12:43
FRA  12 MARTIN, Guillaume (WANTY - GOBERT CYCLING)       + 22:08
FRA  13 GAUDU, David (GROUPAMA - FDJ)                    + 24:03
ITA  14 ARU, Fabio (UAE TEAM EMIRATES)                   + 27:41
FRA  15 BARDET, Romain (AG2R LA MONDIALE)                + 30:28
CZE  16 KREUZIGER, Roman (DIMENSION DATA)                + 36:09
SUI  17 REICHENBACH, Sébastien (GROUPAMA - FDJ)          + 44:29
IRL  18 MARTIN, Daniel (UAE TEAM EMIRATES)               + 45:21
KAZ  19 LUTSENKO, Alexey (ASTANA PRO)                    + 48:52
ESP  20 HERRADA, Jesus (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS)      + 51:57




Výsledky 20.etapy Tour de France 2019

ITA  1  NIBALI, Vincenzo (BAHRAIN - MERIDA)             1:51:53
ESP  2  VALVERDE, Alejandro (MOVISTAR)                   +   10
ESP  3  LANDA MEANA, Mikel (MOVISTAR)                    +   14
COL  4  BERNAL GOMEZ, Egan Arley (INEOS)                 +   17
GBR  5  THOMAS, Geraint (INEOS)                         
COL  6  URAN, Rigoberto (EF EDUCATION FIRST)             +   23
GER  7  BUCHMANN, Emanuel (BORA - HANSGROHE)            
NED  8  KRUIJSWIJK, Steven (JUMBO - VISMA)               +   25
NED  9  POELS, Wout (INEOS)                              +   30
COL  10 QUINTANA, Nairo (MOVISTAR)                      
FRA  11 BARGUIL, Warren (ARKEA - SAMSIC)                 +   46
AUT  12 MÜHLBERGER, Gregor (BORA - HANSGROHE)            + 1:09
GER  13 KÄMNA, Lennard (SUNWEB)                          + 1:30
ESP  14 SOLER, Marc (MOVISTAR)                           + 1:33
GBR  15 YATES, Adam (MITCHELTON - SCOTT)                 + 1:49
GBR  16 YATES, Simon Philip (MITCHELTON - SCOTT)         + 1:52
RUS  17 ZAKARIN, Ilnur (KATUSHA ALPECIN)                 + 1:56
FRA  18 GESBERT, Elie (ARKEA - SAMSIC)                   + 2:07
IRL  19 MARTIN, Daniel (UAE TEAM EMIRATES)               + 2:10
RSA  20 IMPEY, Daryl (MITCHELTON - SCOTT)               
ESP  21 FRAILE MATARRANZ, Omar (ASTANA PRO)              + 2:26
FRA  22 GAUDU, David (GROUPAMA - FDJ)                    + 3:01
ESP  23 HERRADA, Jesus (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS)     
SUI  24 REICHENBACH, Sébastien (GROUPAMA - FDJ)          + 3:13
BEL  25 TEUNS, Dylan (BAHRAIN - MERIDA)                 
FRA  26 ALAPHILIPPE, Julian (DECEUNINCK - QUICK-STEP)    + 3:17
FRA  27 BARDET, Romain (AG2R LA MONDIALE)                + 3:45
CRC  28 AMADOR, Andrey (MOVISTAR)                       
DEN  29 CORT NIELSEN, Magnus (ASTANA PRO)               
FRA  30 GALLOPIN, Tony (AG2R LA MONDIALE)               
ITA  31 ARU, Fabio (UAE TEAM EMIRATES)                   + 4:10
ESP  32 VERONA QUINTANILLA, Carlos (MOVISTAR)            + 4:25
BEL  33 DE PLUS, Laurens (JUMBO - VISMA)                 + 4:59
ESP  34 MAS NICOLAU, Enric (DECEUNINCK - QUICK-STEP)    
USA  35 ROSSKOPF, Joseph (CCC)                           + 5:06
CAN  36 WOODS, Michael (EF EDUCATION FIRST)             
FRA  37 SICARD, Romain (TOTAL DIRECT ENERGIE)            + 5:20
AUS  38 PORTE, Richie (TREK - SEGAFREDO)                 + 5:54
FRA  39 MARTIN, Guillaume (WANTY - GOBERT CYCLING)       + 6:07
EST  40 KANGERT, Tanel (EF EDUCATION FIRST)             

Pořadí po 20.etapě
COL  1  BERNAL GOMEZ, Egan Arley (INEOS)                79:52:52
GBR  2  THOMAS, Geraint (INEOS)                          +  1:11
NED  3  KRUIJSWIJK, Steven (JUMBO - VISMA)               +  1:31
GER  4  BUCHMANN, Emanuel (BORA - HANSGROHE)             +  1:56
FRA  5  ALAPHILIPPE, Julian (DECEUNINCK - QUICK-STEP)    +  3:45
ESP  6  LANDA MEANA, Mikel (MOVISTAR)                    +  4:23
COL  7  URAN, Rigoberto (EF EDUCATION FIRST)             +  5:15
COL  8  QUINTANA, Nairo (MOVISTAR)                       +  5:30
ESP  9  VALVERDE, Alejandro (MOVISTAR)                   +  6:12
FRA  10 BARGUIL, Warren (ARKEA - SAMSIC)                 +  7:32
AUS  11 PORTE, Richie (TREK - SEGAFREDO)                 + 12:05
FRA  12 MARTIN, Guillaume (WANTY - GOBERT CYCLING)       + 22:08
FRA  13 GAUDU, David (GROUPAMA - FDJ)                    + 23:29
ITA  14 ARU, Fabio (UAE TEAM EMIRATES)                   + 27:07
FRA  15 BARDET, Romain (AG2R LA MONDIALE)                + 29:54
CZE  16 KREUZIGER, Roman (DIMENSION DATA)                + 35:49
SUI  17 REICHENBACH, Sébastien (GROUPAMA - FDJ)          + 43:41
IRL  18 MARTIN, Daniel (UAE TEAM EMIRATES)               + 44:30
KAZ  19 LUTSENKO, Alexey (ASTANA PRO)                    + 48:32
ESP  20 HERRADA, Jesus (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS)      + 51:16