Tour de France 2018

8.etapa - Dreux › Amiens, 181 km





Přehled jednotlivých etap:
1.etapa - sobota 7.července
2.etapa - neděle 8.července
3.etapa - pondělí 9.července
4.etapa - úterý 10.července
5.etapa - středa 11.července
6.etapa - čtvrtek 12.července
7.etapa - pátek 13.července
8.etapa - sobota 14.července
9.etapa - neděle 15.července
volný den - pondělí 10.července
10.etapa - úterý 17.července
11.etapa - středa 18.července
12.etapa - čtvrtek 19.července
13.etapa - pátek 20.července
14.etapa - sobota 21.července
15.etapa - neděle 22.července
volný den - pondělí 17.července
16.etapa - úterý 24.července
17.etapa - středa 25.července
18.etapa - čtvrtek 26.července
19.etapa - pátek 27.července
20.etapa - sobota 28.července
21.etapa - neděle 29.července


Tour de France 2018



Tour de France 2018





Výsledky 8.etapy Tour de France 2018

NED  1  GROENEWEGEN, Dylan (LOTTO NL - JUMBO)              4:23:36
SVK  2  SAGAN, Peter (BORA - HANSGROHE)                    
GER  3  DEGENKOLB, John (TREK - SEGAFREDO)                 
NOR  4  KRISTOFF, Alexander (UAE TEAM EMIRATES)            
FRA  5  DEMARE, Arnaud (GROUPAMA - FDJ)                    
FRA  6  BOUDAT, Thomas (DIRECT ENERGIE)                    
GER  7  ARNDT, Nikias (SUNWEB)                             
GBR  8  CAVENDISH, Mark (DIMENSION DATA)                   
BEL  9  LAMPAERT, Yves (QUICK - STEP FLOORS)               
ITA  10 PASQUALON, Andrea (WANTY - GROUPE GOBERT)          
ITA  11 OSS, Daniel (BORA - HANSGROHE)                     
BEL  12 DUPONT, Timothy (WANTY - GROUPE GOBERT)            
ITA  13 COLBRELLI, Sonny (BAHRAIN - MERIDA)                
USA  14 PHINNEY, Taylor (EF EDUCATION FIRST - DRAPAC)      
GER  15 KITTEL, Marcel (KATUSHA ALPECIN)                   
NZL  16 SMITH, Dion (WANTY - GROUPE GOBERT)                
GBR  17 THOMAS, Geraint (SKY)                              
ITA  18 NIBALI, Vincenzo (BAHRAIN - MERIDA)                
GBR  19 FROOME, Chris (SKY)                                
ARG  20 RICHEZE, Maximiliano Ariel (QUICK - STEP FLOORS)   
ESP  21 VALVERDE, Alejandro (MOVISTAR)                     
FRA  22 PICHON, Laurent (TEAM FORTUNEO - SAMSIC)           
ESP  23 IZAGIRRE INSAUSTI, Gorka (BAHRAIN - MERIDA)        
DEN  24 KRAGH ANDERSEN, Soren (SUNWEB)                     
ITA  25 BENNATI, Daniele (MOVISTAR)                        
BEL  26 VAN AVERMAET, Greg (BMC RACING)                    
ITA  27 CARUSO, Damiano (BMC RACING)                       
COL  28 QUINTANA, Nairo (MOVISTAR)                         
COL  29 BERNAL GOMEZ, Egan Arley (SKY)                     
BEL  30 THEUNS, Edward (SUNWEB)                            
NED  31 DUMOULIN, Tom (SUNWEB)                             
KAZ  32 GRUZDEV, Dmitriy (ASTANA)                          
ESP  33 LANDA MEANA, Mikel (MOVISTAR)                      
LUX  34 JUNGELS, Bob (QUICK - STEP FLOORS)                 
POL  35 MAJKA, Rafal (BORA - HANSGROHE)                    
BEL  36 NAESEN, Oliver (AG2R LA MONDIALE)                  
FRA  37 LATOUR, Pierre Roger (AG2R LA MONDIALE)            
AUS  38 PORTE, Richie (BMC RACING)                         
RUS  39 ZAKARIN, Ilnur (KATUSHA ALPECIN)                   
AUT  40 MÜHLBERGER, Gregor (BORA - HANSGROHE)              

Pořadí po 8.etapě
BEL  1  VAN AVERMAET, Greg (BMC RACING)                 32:43:00
GBR  2  THOMAS, Geraint (SKY)                             +    7
USA  3  VAN GARDEREN, Tejay (BMC RACING)                  +    9
BEL  4  GILBERT, Philippe (QUICK - STEP FLOORS)           +   16
LUX  5  JUNGELS, Bob (QUICK - STEP FLOORS)                +   22
COL  6  URAN, Rigoberto (EF EDUCATION FIRST - DRAPAC)     +   49
ESP  7  VALVERDE, Alejandro (MOVISTAR)                    +   55
POL  8  MAJKA, Rafal (BORA - HANSGROHE)                   +   56
DEN  9  FUGLSANG, Jakob (ASTANA)                          +   57
AUS  10 PORTE, Richie (BMC RACING)                      
ESP  11 LANDA MEANA, Mikel (MOVISTAR)                     +   59
GBR  12 FROOME, Chris (SKY)                               + 1:06
GBR  13 YATES, Adam (MITCHELTON - SCOTT)                
DEN  14 KRAGH ANDERSEN, Soren (SUNWEB)                    + 1:07
ITA  15 NIBALI, Vincenzo (BAHRAIN - MERIDA)               + 1:12
SLO  16 ROGLIČ, Primož (LOTTO NL - JUMBO)                 + 1:21
NED  17 MOLLEMA, Bauke (TREK - SEGAFREDO)                 + 1:22
FRA  18 ALAPHILIPPE, Julian (QUICK - STEP FLOORS)         + 1:26
NED  19 DUMOULIN, Tom (SUNWEB)                            + 1:27
NED  20 KRUIJSWIJK, Steven (LOTTO NL - JUMBO)             + 1:30
COL  21 BERNAL GOMEZ, Egan Arley (SKY)                    + 1:34
FRA  22 BARDET, Romain (AG2R LA MONDIALE)                 + 1:49
FRA  23 BARGUIL, Warren (TEAM FORTUNEO - SAMSIC)          + 2:01
RUS  24 ZAKARIN, Ilnur (KATUSHA ALPECIN)                  + 2:06
ITA  25 POZZOVIVO, Domenico (BAHRAIN - MERIDA)            + 2:12
COL  26 QUINTANA, Nairo (MOVISTAR)                        + 2:14
FRA  27 ROLLAND, Pierre (EF EDUCATION FIRST - DRAPAC)     + 2:17
ESP  28 IZAGIRRE INSAUSTI, Ion (BAHRAIN - MERIDA)         + 2:26
ESP  29 NIEVE ITURRALDE, Mikel (MITCHELTON - SCOTT)       + 2:37
SVK  30 SAGAN, Peter (BORA - HANSGROHE)                   + 2:40