Tour de France 2021


12.etapa - Saint-Paul-Trois-Châteaux › Nîmes (159.4km)





Přehled jednotlivých etap:
1.etapa - sobota 26.června
2.etapa - neděle 27.června
3.etapa - pondělí 28.června
4.etapa - úterý 29.června
5.etapa - středa 30.června
6.etapa - čtvrtek 1.července
7.etapa - pátek 2.července
8.etapa - sobota 3.července
9.etapa - neděle 4.července
volný den - pondělí 5.července
10.etapa - úterý 6.července
11.etapa - středa 7.července
12.etapa - čtvrtek 8.července
13.etapa - pátek 9.července
14.etapa - sobota 10.července
15.etapa - neděle 11.července
volný den - pondělí 12.července
16.etapa - úterý 13.července
17.etapa - středa 14.července
18.etapa - čtvrtek 15.července
19.etapa - pátek 16.července
20.etapa - sobota 17.července
21.etapa - neděle 18.července


Tour de France 2021



Tour de France 2021





Výsledky 12.etapy Tour de France 2021

GER  1  POLITT, Nils (BORA-HANSGROHE)                 3:22:12
ESP  2  ERVITI, Imanol (MOVISTAR TEAM)                +    31
AUS  3  SWEENY, Harry (LOTTO SOUDAL)                  
SUI  4  KÜNG, Stefan (GROUPAMA-FDJ)                   +  1:58
SLO  5  MEZGEC, Luka (TEAM BIKEEXCHANGE)              +  2:06
GER  6  GREIPEL, André (ISRAEL START-UP NATION)       
BEL  7  THEUNS, Edward (TREK-SEGAFREDO)               
BEL  8  VAN MOER, Brent (LOTTO SOUDAL)                
FRA  9  ALAPHILIPPE, Julian (DECEUNINCK-QUICK STEP)   
COL  10 HENAO, Sergio (TEAM QHUBEKA NEXTHASH)         
GBR  11 SWIFT, Connor (TEAM ARKÉA-SAMSIC)             
NOR  12 BOASSON-HAGEN, Edvald (TEAM TOTALENERGIES)    +  2:09
SUI  13 BISSEGGER, Stefan (EF EDUCATION-NIPPO)        +  5:22
GBR  14 CAVENDISH, Mark (DECEUNINCK-QUICK STEP)       + 15:53
AUS  15 MATTHEWS, Michael (TEAM BIKEEXCHANGE)         
BEL  16 PHILIPSEN, Jasper (ALPECIN-FENIX)             
ESP  17 BARBERO, Carlos (TEAM QHUBEKA NEXTHASH)       
BEL  18 RICKAERT, Jonas (ALPECIN-FENIX)               
FRA  19 BARTHE, Cyril (B&B HOTELS P/B KTM)            
ITA  20 BALLERINI, Davide (DECEUNINCK-QUICK STEP)     
SLO  21 POGACAR, Tadej (UAE TEAM EMIRATES)            
BEL  22 DECLERCQ, Tim (DECEUNINCK-QUICK STEP)         
NED  23 TEUNISSEN, Mike (JUMBO-VISMA)                 
DEN  24 ASGREEN, Kasper (DECEUNINCK-QUICK STEP)       
DEN  25 VINGEGAARD, Jonas (JUMBO-VISMA)               
KAZ  26 LUTSENKO, Alexey (ASTANA-PREMIER TECH)        
ITA  27 OSS, Daniel (BORA-HANSGROHE)                  
SUI  28 SCHÄR, Michael (AG2R CITROËN TEAM)            
DEN  29 CORT, Magnus (EF EDUCATION-NIPPO)             
NED  30 KELDERMAN, Wilco (BORA-HANSGROHE)             
ECU  31 CARAPAZ, Richard (INEOS GRENADIERS)           
FRA  32 PARET-PEINTRE, Aurélien (AG2R CITROËN TEAM)   
SUI  33 DILLIER, Silvan (ALPECIN-FENIX)               
FRA  34 GODON, Dorian (AG2R CITROËN TEAM)             
NED  35 EEKHOFF, Nils (TEAM DSM)                      
NED  36 VAN BAARLE, Dylan (INEOS GRENADIERS)          
DEN  37 VALGREN, Michael (EF EDUCATION-NIPPO)         
ITA  38 SBARAGLI, Kristian (ALPECIN-FENIX)            
ESP  39 MAS, Enric (MOVISTAR TEAM)                    
AUS  40 O'CONNOR, Ben (AG2R CITROËN TEAM)             

Pořadí po 12.etapě
SLO  1  POGACAR, Tadej (UAE TEAM EMIRATES)                     47:22:43
COL  2  URAN, Rigoberto (EF EDUCATION-NIPPO)                    +  5:18
DEN  3  VINGEGAARD, Jonas (JUMBO-VISMA)                         +  5:32
ECU  4  CARAPAZ, Richard (INEOS GRENADIERS)                     +  5:33
AUS  5  O'CONNOR, Ben (AG2R CITROËN TEAM)                       +  5:58
NED  6  KELDERMAN, Wilco (BORA-HANSGROHE)                       +  6:16
KAZ  7  LUTSENKO, Alexey (ASTANA-PREMIER TECH)                  +  6:30
ESP  8  MAS, Enric (MOVISTAR TEAM)                              +  7:11
FRA  9  MARTIN, Guillaume (COFIDIS)                             +  9:29
ESP  10 BILBAO, Pello (BAHRAIN VICTORIOUS)                      + 10:28
ITA  11 CATTANEO, Mattia (DECEUNINCK-QUICK STEP)                + 15:35
FRA  12 PARET-PEINTRE, Aurélien (AG2R CITROËN TEAM)             + 24:44
BEL  13 VAN AERT, Wout (JUMBO-VISMA)                            + 25:21
COL  14 CHAVES, Esteban (TEAM BIKEEXCHANGE)                     + 25:53
FRA  15 GAUDU, David (GROUPAMA-FDJ)                             + 30:51
RSA  16 MEINTJES, Louis (INTERMARCHÉ-WANTY-GOBERT MATÉRIAUX)    + 32:20
COL  17 HENAO, Sergio (TEAM QHUBEKA NEXTHASH)                   + 37:10
NED  18 POELS, Wout (BAHRAIN VICTORIOUS)                        + 38:49
NED  19 MOLLEMA, Bauke (TREK-SEGAFREDO)                         + 39:13
BEL  20 TEUNS, Dylan (BAHRAIN VICTORIOUS)                       + 43:54