Tour de France 2021


8.etapa - Oyonnax › Le Grand-Bornand (150.8km)





Přehled jednotlivých etap:
1.etapa - sobota 26.června
2.etapa - neděle 27.června
3.etapa - pondělí 28.června
4.etapa - úterý 29.června
5.etapa - středa 30.června
6.etapa - čtvrtek 1.července
7.etapa - pátek 2.července
8.etapa - sobota 3.července
9.etapa - neděle 4.července
volný den - pondělí 5.července
10.etapa - úterý 6.července
11.etapa - středa 7.července
12.etapa - čtvrtek 8.července
13.etapa - pátek 9.července
14.etapa - sobota 10.července
15.etapa - neděle 11.července
volný den - pondělí 12.července
16.etapa - úterý 13.července
17.etapa - středa 14.července
18.etapa - čtvrtek 15.července
19.etapa - pátek 16.července
20.etapa - sobota 17.července
21.etapa - neděle 18.července


Tour de France 2021



Tour de France 2021





Výsledky 8.etapy Tour de France 2021

BEL  1  TEUNS, Dylan (BAHRAIN VICTORIOUS)                      3:54:41
ESP  2  IZAGIRRE, Ion (ASTANA-PREMIER TECH)                    +    44
CAN  3  WOODS, Michael (ISRAEL START-UP NATION)                +    47
SLO  4  POGACAR, Tadej (UAE TEAM EMIRATES)                     +    49
NED  5  POELS, Wout (BAHRAIN VICTORIOUS)                       +  2:33
GBR  6  YATES, Simon (TEAM BIKEEXCHANGE)                       +  2:43
FRA  7  PARET-PEINTRE, Aurélien (AG2R CITROËN TEAM)            +  3:03
FRA  8  MARTIN, Guillaume (COFIDIS)                            
ITA  9  CATTANEO, Mattia (DECEUNINCK-QUICK STEP)               +  4:07
DEN  10 VINGEGAARD, Jonas (JUMBO-VISMA)                        +  4:09
KAZ  11 LUTSENKO, Alexey (ASTANA-PREMIER TECH)                 
ESP  12 MAS, Enric (MOVISTAR TEAM)                             
ECU  13 CARAPAZ, Richard (INEOS GRENADIERS)                    
COL  14 URAN, Rigoberto (EF EDUCATION-NIPPO)                   
FRA  15 GAUDU, David (GROUPAMA-FDJ)                            
ESP  16 BILBAO, Pello (BAHRAIN VICTORIOUS)                     
NED  17 KELDERMAN, Wilco (BORA-HANSGROHE)                      
AUS  18 O'CONNOR, Ben (AG2R CITROËN TEAM)                      
COL  19 HENAO, Sergio (TEAM QHUBEKA NEXTHASH)                  +  4:13
ITA  20 FORMOLO, Davide (UAE TEAM EMIRATES)                    +  4:18
BEL  21 VAN AERT, Wout (JUMBO-VISMA)                           +  5:45
COL  22 QUINTANA, Nairo (TEAM ARKÉA-SAMSIC)                    +  8:34
ESP  23 CASTROVIEJO, Jonathan (INEOS GRENADIERS)               
COL  24 CHAVES, Esteban (TEAM BIKEEXCHANGE)                    + 10:19
NED  25 MOLLEMA, Bauke (TREK-SEGAFREDO)                        
RSA  26 MEINTJES, Louis (INTERMARCHÉ-WANTY-GOBERT MATÉRIAUX)   + 12:21
FRA  27 ARMIRAIL, Bruno (GROUPAMA-FDJ)                         + 12:23
FRA  28 PETERS, Nans (AG2R CITROËN TEAM)                       + 14:14
DEN  29 FUGLSANG, Jakob (ASTANA-PREMIER TECH)                  + 15:50
ESP  30 FRAILE, Omar (ASTANA-PREMIER TECH)                     
FRA  31 ELISSONDE, Kenny (TREK-SEGAFREDO)                      + 16:01
DEN  32 ANDERSEN, Soren Kragh (TEAM DSM)                       + 17:00
BEL  33 BENOOT, Tiesj (TEAM DSM)                               
NED  34 KRUIJSWIJK, Steven (JUMBO-VISMA)                       + 18:22
GBR  35 GEOGHEGAN HART, Tao (INEOS GRENADIERS)                 + 18:55
FRA  36 BONNAMOUR, Franck (B&B HOTELS P/B KTM)                 
FRA  37 ALAPHILIPPE, Julian (DECEUNINCK-QUICK STEP)            
POR  38 GUERREIRO, Ruben (EF EDUCATION-NIPPO)                  
AUS  39 PORTE, Richie (INEOS GRENADIERS)                       
FRA  40 PACHER, Quentin (B&B HOTELS P/B KTM)                   + 21:15
ITA  41 NIBALI, Vincenzo (TREK-SEGAFREDO)                      + 21:47
COL  42 LÓPEZ, Miguel Ángel (MOVISTAR TEAM)                    
USA  43 KUSS, Sepp (JUMBO-VISMA)                               
NED  44 VAN DER POEL, Mathieu (ALPECIN-FENIX)                  

Pořadí po 8.etapě
SLO  1  POGACAR, Tadej (UAE TEAM EMIRATES)            29:38:25
BEL  2  VAN AERT, Wout (JUMBO-VISMA)                   +  1:48
KAZ  3  LUTSENKO, Alexey (ASTANA-PREMIER TECH)         +  4:38
COL  4  URAN, Rigoberto (EF EDUCATION-NIPPO)           +  4:46
DEN  5  VINGEGAARD, Jonas (JUMBO-VISMA)                +  5:00
ECU  6  CARAPAZ, Richard (INEOS GRENADIERS)            +  5:01
NED  7  KELDERMAN, Wilco (BORA-HANSGROHE)              +  5:13
ESP  8  MAS, Enric (MOVISTAR TEAM)                     +  5:15
FRA  9  GAUDU, David (GROUPAMA-FDJ)                    +  5:52
ESP  10 BILBAO, Pello (BAHRAIN VICTORIOUS)             +  6:41
COL  11 HENAO, Sergio (TEAM QHUBEKA NEXTHASH)          +  7:16
FRA  12 MARTIN, Guillaume (COFIDIS)                    +  7:28
FRA  13 PARET-PEINTRE, Aurélien (AG2R CITROËN TEAM)    +  7:33
AUS  14 O'CONNOR, Ben (AG2R CITROËN TEAM)              +  8:13
NED  15 POELS, Wout (BAHRAIN VICTORIOUS)               +  8:51
NED  16 MOLLEMA, Bauke (TREK-SEGAFREDO)                + 11:35
GBR  17 YATES, Simon (TEAM BIKEEXCHANGE)               + 12:13
BEL  18 TEUNS, Dylan (BAHRAIN VICTORIOUS)              + 12:35
ITA  19 CATTANEO, Mattia (DECEUNINCK-QUICK STEP)       + 12:39
COL  20 CHAVES, Esteban (TEAM BIKEEXCHANGE)            + 12:51