Tour de France 2021


Tour de France 2021 online, live, mapa, výsledky, etapy



Start letošního, již 107. ročníku nejslavnějšího cyklistického etapového závodu - Tour de France, který je součástí Grand Tour, se uskuteční v sobotu 26.června 2021. Letošní ročník Tour de France začíná v Brestu klasickou etapou a pokračuje po dobu tří týdnů až do neděle 18.července, kdy bude tradiční cíl na Champs-Elysées v Paříži. Mezitím závodníci překonají během 21 etap 3383 km, které rozdělí tradiční 2 volné dny. Na závodníky čekají 2 individuální časovka a 6 náročných horských etap.


Přehled jednotlivých etap:
1.etapa - sobota 26.června
2.etapa - neděle 27.června
3.etapa - pondělí 28.června
4.etapa - úterý 29.června
5.etapa - středa 30.června
6.etapa - čtvrtek 1.července
7.etapa - pátek 2.července
8.etapa - sobota 3.července
9.etapa - neděle 4.července
volný den - pondělí 5.července
10.etapa - úterý 6.července
11.etapa - středa 7.července
12.etapa - čtvrtek 8.července
13.etapa - pátek 9.července
14.etapa - sobota 10.července
15.etapa - neděle 11.července
volný den - pondělí 12.července
16.etapa - úterý 13.července
17.etapa - středa 14.července
18.etapa - čtvrtek 15.července
19.etapa - pátek 16.července
20.etapa - sobota 17.července
21.etapa - neděle 18.července

Tour de France 2021 mapa

Mapa závodu Tour de France 2021



Výsledky 21.etapy Tour de France 2021

BEL  1  VAN AERT, Wout (JUMBO-VISMA)                             2:39:37
BEL  2  PHILIPSEN, Jasper (ALPECIN-FENIX)                        
GBR  3  CAVENDISH, Mark (DECEUNINCK-QUICK STEP)                  
SLO  4  MEZGEC, Luka (TEAM BIKEEXCHANGE)                         
GER  5  GREIPEL, André (ISRAEL START-UP NATION)                  
NED  6  VAN POPPEL, Danny (INTERMARCHÉ-WANTY-GOBERT MATÉRIAUX)   
AUS  7  MATTHEWS, Michael (TEAM BIKEEXCHANGE)                    
ESP  8  ARANBURU, Alex (ASTANA-PREMIER TECH)                     
FRA  9  BARTHE, Cyril (B&B HOTELS P/B KTM)                       
GER  10 WALSCHEID, Max (TEAM QHUBEKA NEXTHASH)                   
ITA  11 OSS, Daniel (BORA-HANSGROHE)                             
ESP  12 GARCIA, Ivan (MOVISTAR TEAM)                             
ITA  13 COLBRELLI, Sonny (BAHRAIN VICTORIOUS)                    
SUI  14 DILLIER, Silvan (ALPECIN-FENIX)                          
DEN  15 CORT, Magnus (EF EDUCATION-NIPPO)                        
AUT  16 PÖSTLBERGER, Lukas (BORA-HANSGROHE)                      
FRA  17 PEREZ, Anthony (COFIDIS)                                 
DEN  18 PEDERSEN, Mads (TREK-SEGAFREDO)                          
GBR  19 SWIFT, Connor (TEAM ARKÉA-SAMSIC)                        
ESP  20 ARCAS, Jorge (MOVISTAR TEAM)                             
NED  21 BOL, Cees (TEAM DSM)                                     
NED  22 TEUNISSEN, Mike (JUMBO-VISMA)                            
GER  23 ZABEL, Rick (ISRAEL START-UP NATION)                     
FRA  24 SIMON, Julien (TEAM TOTALENERGIES)                       
NED  25 EEKHOFF, Nils (TEAM DSM)                                 
FRA  26 GESBERT, Elie (TEAM ARKÉA-SAMSIC)                        
SUI  27 SCHÄR, Michael (AG2R CITROËN TEAM)                       
ITA  28 SBARAGLI, Kristian (ALPECIN-FENIX)                       
CAN  29 BOIVIN, Guillaume (ISRAEL START-UP NATION)               
FRA  30 GODON, Dorian (AG2R CITROËN TEAM)                        
GER  31 POLITT, Nils (BORA-HANSGROHE)                            
AUS  32 O'CONNOR, Ben (AG2R CITROËN TEAM)                        
NED  33 KELDERMAN, Wilco (BORA-HANSGROHE)                        
NED  34 VAN BAARLE, Dylan (INEOS GRENADIERS)                     
FRA  35 MADOUAS, Valentin (GROUPAMA-FDJ)                         
USA  36 KUSS, Sepp (JUMBO-VISMA)                                 
FRA  37 LAPORTE, Christophe (COFIDIS)                            
AUT  38 HALLER, Marco (BAHRAIN VICTORIOUS)                       
BEL  39 STUYVEN, Jasper (TREK-SEGAFREDO)                         
BEL  40 BAKELANTS, Jan (INTERMARCHÉ-WANTY-GOBERT MATÉRIAUX)      

Konečné pořadí
SLO  1  POGACAR, Tadej (UAE TEAM EMIRATES)                     82:56:36
DEN  2  VINGEGAARD, Jonas (JUMBO-VISMA)                        +    5:20
ECU  3  CARAPAZ, Richard (INEOS GRENADIERS)                    +    7:03
AUS  4  O'CONNOR, Ben (AG2R CITROËN TEAM)                      +   10:02
NED  5  KELDERMAN, Wilco (BORA-HANSGROHE)                      +   10:13
ESP  6  MAS, Enric (MOVISTAR TEAM)                             +   11:43
KAZ  7  LUTSENKO, Alexey (ASTANA-PREMIER TECH)                 +   12:23
FRA  8  MARTIN, Guillaume (COFIDIS)                            +   15:33
ESP  9  BILBAO, Pello (BAHRAIN VICTORIOUS)                     +   16:04
COL  10 URAN, Rigoberto (EF EDUCATION-NIPPO)                   +   18:34
FRA  11 GAUDU, David (GROUPAMA-FDJ)                            +   21:50
ITA  12 CATTANEO, Mattia (DECEUNINCK-QUICK STEP)               +   24:58
COL  13 CHAVES, Esteban (TEAM BIKEEXCHANGE)                    +   37:48
RSA  14 MEINTJES, Louis (INTERMARCHÉ-WANTY-GOBERT MATÉRIAUX)   +   38:09
FRA  15 PARET-PEINTRE, Aurélien (AG2R CITROËN TEAM)            +   39:09
NED  16 POELS, Wout (BAHRAIN VICTORIOUS)                       +   50:35
BEL  17 TEUNS, Dylan (BAHRAIN VICTORIOUS)                      +   51:40
POR  18 GUERREIRO, Ruben (EF EDUCATION-NIPPO)                  +   54:10
BEL  19 VAN AERT, Wout (JUMBO-VISMA)                           +   57:02
NED  20 MOLLEMA, Bauke (TREK-SEGAFREDO)                        + 1:02:18




Výsledky 20.etapy Tour de France 2021

BEL  1  VAN AERT, Wout (JUMBO-VISMA)                  35:53
DEN  2  ASGREEN, Kasper (DECEUNINCK-QUICK STEP)       +   21
DEN  3  VINGEGAARD, Jonas (JUMBO-VISMA)               +   32
SUI  4  KÜNG, Stefan (GROUPAMA-FDJ)                   +   38
SUI  5  BISSEGGER, Stefan (EF EDUCATION-NIPPO)        +   44
ITA  6  CATTANEO, Mattia (DECEUNINCK-QUICK STEP)      +   49
DEN  7  BJERG, Mikkel (UAE TEAM EMIRATES)             +   52
SLO  8  POGACAR, Tadej (UAE TEAM EMIRATES)            +   57
DEN  9  CORT, Magnus (EF EDUCATION-NIPPO)             + 1:00
NED  10 VAN BAARLE, Dylan (INEOS GRENADIERS)          + 1:21
USA  11 MCNULTY, Brandon (UAE TEAM EMIRATES)          + 1:35
FRA  12 ARMIRAIL, Bruno (GROUPAMA-FDJ)                + 1:46
ESP  13 CASTROVIEJO, Jonathan (INEOS GRENADIERS)      + 1:47
ESP  14 FRAILE, Omar (ASTANA-PREMIER TECH)            
GBR  15 WRIGHT, Fred (BAHRAIN VICTORIOUS)             + 1:56
KAZ  16 LUTSENKO, Alexey (ASTANA-PREMIER TECH)        + 1:58
GER  17 WALSCHEID, Max (TEAM QHUBEKA NEXTHASH)        + 2:01
AUS  18 SWEENY, Harry (LOTTO SOUDAL)                  
FRA  19 ALAPHILIPPE, Julian (DECEUNINCK-QUICK STEP)   + 2:05
FRA  20 PEREZ, Anthony (COFIDIS)                      
AUS  21 DURBRIDGE, Luke (TEAM BIKEEXCHANGE)           
BEL  22 DEVENYNS, Dries (DECEUNINCK-QUICK STEP)       + 2:06
ECU  23 CARAPAZ, Richard (INEOS GRENADIERS)           + 2:09
USA  24 POWLESS, Neilson (EF EDUCATION-NIPPO)         + 2:16
BEL  25 RICKAERT, Jonas (ALPECIN-FENIX)               + 2:19
NED  26 KELDERMAN, Wilco (BORA-HANSGROHE)             + 2:20
ESP  27 MAS, Enric (MOVISTAR TEAM)                    + 2:29
NED  28 MOLLEMA, Bauke (TREK-SEGAFREDO)               + 2:32
CAN  29 HOULE, Hugo (ASTANA-PREMIER TECH)             + 2:33
BEL  30 MEURISSE, Xandro (ALPECIN-FENIX)              + 2:40
AUS  31 O'CONNOR, Ben (AG2R CITROËN TEAM)             + 2:41
POR  32 GUERREIRO, Ruben (EF EDUCATION-NIPPO)         
BEL  33 DE GENDT, Thomas (LOTTO SOUDAL)               + 2:42
GBR  34 SWIFT, Connor (TEAM ARKÉA-SAMSIC)             + 2:43
FRA  35 LATOUR, Pierre (TEAM TOTALENERGIES)           + 2:45
FRA  36 PARET-PEINTRE, Aurélien (AG2R CITROËN TEAM)   
BEL  37 STUYVEN, Jasper (TREK-SEGAFREDO)              + 2:47
FRA  38 LAPORTE, Christophe (COFIDIS)                 + 3:04
BEL  39 TEUNS, Dylan (BAHRAIN VICTORIOUS)             
COL  40 URAN, Rigoberto (EF EDUCATION-NIPPO)          + 3:06

Pořadí po 20.etapě
SLO  1  POGACAR, Tadej (UAE TEAM EMIRATES)                     80:16:59
DEN  2  VINGEGAARD, Jonas (JUMBO-VISMA)                        +    5:20
ECU  3  CARAPAZ, Richard (INEOS GRENADIERS)                    +    7:03
AUS  4  O'CONNOR, Ben (AG2R CITROËN TEAM)                      +   10:02
NED  5  KELDERMAN, Wilco (BORA-HANSGROHE)                      +   10:13
ESP  6  MAS, Enric (MOVISTAR TEAM)                             +   11:43
KAZ  7  LUTSENKO, Alexey (ASTANA-PREMIER TECH)                 +   12:23
FRA  8  MARTIN, Guillaume (COFIDIS)                            +   15:33
ESP  9  BILBAO, Pello (BAHRAIN VICTORIOUS)                     +   16:04
COL  10 URAN, Rigoberto (EF EDUCATION-NIPPO)                   +   18:34
FRA  11 GAUDU, David (GROUPAMA-FDJ)                            +   21:21
ITA  12 CATTANEO, Mattia (DECEUNINCK-QUICK STEP)               +   23:28
COL  13 CHAVES, Esteban (TEAM BIKEEXCHANGE)                    +   37:48
RSA  14 MEINTJES, Louis (INTERMARCHÉ-WANTY-GOBERT MATÉRIAUX)   +   38:09
FRA  15 PARET-PEINTRE, Aurélien (AG2R CITROËN TEAM)            +   39:09
NED  16 POELS, Wout (BAHRAIN VICTORIOUS)                       +   50:35
BEL  17 TEUNS, Dylan (BAHRAIN VICTORIOUS)                      +   51:40
POR  18 GUERREIRO, Ruben (EF EDUCATION-NIPPO)                  +   54:10
BEL  19 VAN AERT, Wout (JUMBO-VISMA)                           +   57:12
NED  20 MOLLEMA, Bauke (TREK-SEGAFREDO)                        + 1:01:39